Posuvné brány svojpomocne

Posuvná brána svojpomocne – Posuvné brány

 

Posuvná brána svojpomocne na koľajnici má koľajnicu, ktorá je vopred pred pripravená a zaliata betónom. Vo väčšine prípadov zákazník volí elektrický pohon na diaľkové ovládanie spolu s bezpečnostnými prvkami ako sú maják, fotobunky. Rám brány zhotovíte väčšinou z tenkostenných oceľových profilov, ktoré zabezpečujú tuhosť rámu brány.  Pozrite si video ako sa robí základ na posuvnú bránu svojpomocne. Posuvná brána na koľajnici a ako sa robí základ. Máte v pláne si svojpomocne spraviť posuvnú bránu? Ste tu správne. V tejto časti videa si povieme,ako spraviť základ. Podrobný návod a animácia a na čo si dávať pozor.

Samonosná posuvná brána nemá koľajnicu v prejazdovom priestore, má však hlboký betónový základ.   Taktiež nie je pravda, že posuvná brány na koľajnici (guľatine) kladú väčší odpor… Tí čo predávajú len samonosné si chvália svoje a tí druhý naopak. Je už len na zákazníkovi, ktorú z variant si vyberie. Posuvné brány nami navrhnuté a vyrobené majú dlhoročnú tradíciu a kvalitu. Samotný návrh posuvnej brány je veľmi dôležitý a to z vizuálneho a technického pohľadu pre dlhoročnú bezporuchovú funkčnosť. 

Môžeš ma podporiť v mojej tvorbe TU

posuvne brany, posuvna brana svojpomocne

 

Základom je rám brány, koľajnica, pojazdové kolieska a vodiace kladky. Rám brány zhotovíte väčšinou z tenkostenných oceľových profilov, ktoré zabezpečujú tuhosť rámu brány.
Štandardne sa používajú profili (jakle) 60x40x2, 80x40x2, 60x40x3, 80x40x3. používa sa aj vodiaci profil a to profil L 40x40x3, 40x40x4
Na spodnej časti rámu brány sú uchytené pojazdové kolieska brány.Tieto kolieska umožňujú horizontálny pohyb brány po koľajnici. Koľajnica je ukotvená po celej šírke prejazdu
aj po celej šírke odsunu brány. Vertikálny posun brány stabilizuje vedenie brány (vrchné alebo bočné) ktoré svojim oterom nepoškodzuje povrchovú úpravu brány.
Dorážanie brány riešia spodné a vrchné dorazy. 

Pre kutilov Urob si sám

Môžeš ma podporiť v mojej tvorbe TU

posuvne brany, posuvna brana svojpomocne

Výhody posuvných brán navrhnutých od nás:

Kvalita a dlhoročná funkčnosť

Stavebná príprava je jednoduchá

Minimálne náklady na údržbu

Vysoká pevnosť a nízka hlučnosť

Dlhoročná životnosť